Konsultacja psychologiczna Katowice.

Chcesz zwyczajnie odpocząć od codziennego zabiegania ? Pragniesz na chwilę się zatrzymać i zobaczyć co dzieje się wokół Ciebie , w jakich żyjesz relacjach , dlaczego może czasami coś nie wychodzi pomimo tego , że się starasz.

Pragniesz poprawić swój stan psychiczny, zastanowić się nad tym skąd się biorą lęki i smutek? Zmagasz się z długotrwałym cierpieniem, depresją , a może po prostu chcesz się komuś wyżalić , z kimś porozmawiać , znaleźć uważnego i cierpliwego słuchacza? Zapraszam Cię do Przystani w Katowicach na konsultację psychologiczną . Możesz pozostać w terapii indywidualnej, możesz też pójść swoją drogą . Czasami jedna rozmowa z psychologiem może odmienić to, co czasami wydaje Ci się , że jest nie do pokonania.
 
Konsultacja psychologiczna. Wielu pacjentów kontaktując się ze mną zadaje pytanie o konsultację dotyczącą danej konkretnej sprawy, bądź opowiadają niemal o całym swoim życiu i problemach , które chcą omówić na wizycie u psychoterapeuty lub tez zwyczajnie pragną się umówić będąc zdecydowanymi na psychoterapię. Z tych wielu myśli i pomysłów na wizytę u psychoterapeuty spróbujmy ułożyć je w jakieś ramy.
 

Czym jest konsultacja psychologiczna?

Spotkanie na którym pacjent zadaje pytania o swój stan psychiczny i ocenę stanu psychicznego, pragnie odpowiedzi czy na etapie , w którym się obecnie znajduje potrzebna jest tylko konsultacja, spojrzenie na problem nazwanie problemu oraz konkretna rada odnośnie pracy nad problemem, czy też doraźna interwencja kryzysowa czyli krótkotrwała praca nad obecnym stanem psychicznym, czy być może będzie to dłuższy proces psychoterapii zgłębiający niejako całokształt funkcjonowania psychicznego pacjenta oraz jego otoczenia.
 
Konsultacja może zakończyć się na jednym spotkaniu , może tez obejmować kilka spotkań w zależności od potrzeb pacjenta. Spotkania dają szansę obu stronom na poznanie się i określenia zakresu dalszej współpracy. Psychoterapeuta ma możliwość postawieni diagnozy i doprecyzowania obszarów , wymagających jego interwencji. Podjęcie dalszej współpracy zwykle jest już etapem psychoterapii , gdzie ustalane są przede wszystkim cele ,które chce realizować pacjent przy pomocy psychoterapeuty.
 
 
 

Więcej informacji

Pytania do psychologa.

Z jakim problemem mogę zgłosić się do psychoterapeuty ? Pytanie do psychologa  na pozór błahe, ale ...