Psycholog - Psychoterapeuta Olga Przybyłek

Witam Cię bardzo serdecznie na stronie Gabinetu Psychoterapii Przystań w Katowicach.

Na wstępie pragnę przedstawić Ci to, kim jestem, czym się zajmuję i czego możesz oczekiwać po wizycie w moim Gabinecie. Przystań to miejsce, gdzie można  zatrzymać się od pośpiechu i chaosu, jakie niesie codzienne życie. Miejsce, które pozwala na odkrycie prawdy o swojej wrażliwości, emocjonalności oraz tożsamości.

Daje Ci możliwość poszerzenia świadomości ciała poprzez poznanie rządzących nim praw, zrozumienia jego potrzeb i pragnień. Tylko zintegrowane podejście łączące potrzeby  ciała  i umysłu stwarza możliwość pełnego życia, wykorzystania swojej kreatywności i spontanicznego zachowania. Odnajdując swoją przystań masz szansę poczuć i doświadczyć tego, co dla Ciebie jest najważniejsze i najgłębsze.

Czasami droga do własnej przystani wiedzie przez spokojne żeglowanie i odkrywanie nowych lądów. Innym razem poprzez gwałtowne fale wzburzonego morza, pełnego wirów i podwodnych prądów.

Każde z tych doświadczeń pomoże Ci w pełni zanurzyć się w strumieniu własnego świadomego życia, lepiej zrozumieć relację z ludźmi, poszerzyć repertuar zachowań i wyzwolić się ze stereotypowo pełnionych ról społecznych.


Jestem psychologiem, psychoterapeutą absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Ukończyłam kompleksowe szkolenie z zakresu terapii krótkoterminowej w Polskim Instytucie Psychoterapii w Krakowie. Odbyłam cykl szkoleniowy z zakresu terapii rodzin w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Katowicach.

Uczestniczyłam w szkoleniach z zakresu pomocy osobom uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom. Ukończyłam także Kurs z Zakresu Opieki Paliatywnej i Propedeutyki Medycyny Paliatywnej w Katowicach. 

Ukończyłam kształcenie w ramach czteroletniego kursu podyplomowego w Śląskiej Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej, który przygotowuje do ubiegania się o Certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Brałam udział w Seminarium prowadzonym przy współpracy European Society for Trauma & Dissociation oraz Centrum Badań nad Traumą i Dysocjacją przy Uniwersytecie SWPS  pt;  „Leczenie złożonych zaburzeń pourazowych faza I”.

Stosuję model zintegrowany łączący metody z zakresu psychoterapii psychodynamicznej, krótkoterminowej, psychodramy. Pracuję również z ciałem wykorzystując metody wizualizacji, relaksacji i ćwiczeń zaczerpniętych z systemu hatha – jogi.

Posiadam doświadczenie w pracy z osobami po traumatycznych przejściach, borykającymi się z problemami zdrowotnymi, cierpiącymi z powodu uzależnienia. Pracowałam w Ośrodku Pomocy dla Osób Uzależnionych od Alkoholu i ich Rodzin w Katowicach. Obecnie prowadzę Gabinet Psychoterapii Przystań w Katowicach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.